Divize Bosch Power tools skupiny Bosch Group je světovým lídrem ve výrobě a vývoji elektrického nářadí a příslušenství. V roce 2012 dosáhla divize obratu 4 miliardy eur z toho 90 procent mimo Německo. Se značkami jako jsou Bosch, Skil a Dremel se zaměřuje na požadavky zákazníka a technický pokrok. Hlavním faktorem úspěchu je síla a rychlost inovací. Každý rok uvádí elektrické nářadí Bosch vice než 100 nových produktů na trh. V roce 2012 generovala divize vice než 40 procent svých tržeb s výrobky, které jsou na trhu méně než dva roky. Mezi segmenty divize patří elektrické nářadí, příslušenství, měřicí technika a zahradní nářadí. Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Více než 306 000 zaměstnanců dosáhlo v oblastech Automobilové techniky, Energetiky a Techniky budov, Průmyslové techniky a Spotřebního zboží v roce 2012 obratu v hodnotě 52,3 miliard eur. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a více než 350 dceřiných a regionálních společností ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů je společnost Bosch zastoupena ve zhruba 150 zemích. Tento celosvětový svazek vývojových, výrobních a odbytových firem je předpokladem pro další růst. Každoročně investuje Bosch přibližně 4,5 miliard eur do vývoje a výzkumu a v roce 2012 celosvětově přihlásil přes 4 700 patentů. Výrobky a služby Bosch zlepšují kvalitu života tím, že přinášejí nejen inovativní, ale také užitečná a fascinující řešení. Díky tomu společnost Bosch celosvětově nabízí technologie, které jsou „Stvořené pro život“.
Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861 - 1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 % majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.
Stuttgarter Homöopathisches Krankenhaus GmbH
Nemocnice Roberta Bosche ve Stuttgartu
Historická reklama
V polovině 20. let 20. století byl automobilový průmysl otřesený řadou krizí. V důsledku toho začal Bosch snižovat svou závislost na tomto odvětví. Jedním ze způsobů jak zajistit , aby se společnost dále rozvíjela, byl vývoj vlastních produktů mezi než patřily domácí spotřebiče a elektrické nářadí. V roce 1928 představil Bosch malý elektrický zastřihovač vlasů Forfex, který předznamenal zcela nový obor. Forfex byl totiž první přístroj Bosch, který měl malý elektromotor přímo v rukojeti. Geniální věci bývají prosté. Tak objevil princip elektrického nářadí, princip, který se od té doby dodnes nezměnil. Zpočátku to byla stále rostoucí potřeba po lehkém a šikovném zařízení pro použití ve výrobě vstřikovacích čerpadel pro dieselové motory. To znamenalo, že vznikly vlastní požadavky k dalšímu rozvoji v oblasti elektrického nářadí..
Elektrický zastřihovač vlasů
Kromě šroubováků, které nahradily pružné převodovky s hřídelemi používaných ve výrobních procesech v továrnách Stuttgartu a Feuerbachu, byly také navrženy brusky s motorem v rukojeti, které byly používány k leštění a při dokončovacích prácích. Avšak výrobky, které byly původně vytvořeny pro vlastní potřebu společnosti se brzy staly i součástí prodejního portfolia. Pravděpodobně nejvýznamnější univerzální zařízení v první sérii malého nářadí bylo to s motorem v rukojeti, které mohlo být používáno při vrtání, frézování, kartáčování jakož i pro broušení i leštění.
Rozvoj elektrického nářadí s motorem v rukojeti bylo paralelně úspěšně modifikováno a výsledkem bylo vylepšení stavebního kladiva vyvinutého švédskou společností. Bosch zlepšil svůj návrh tak, aby spolehlivě fungovalo i při dlouhodobé zátěži. V roce 1932 bylo kladivo představeno na veletrhu v Lipsku. Po mnoha experimentech a konstrukčních vylepšení, přinesl Bosch kladivo na trh v roce 1934. Společnosti se tak podařilo zkonstruovat a zahájit výrobu prvního elektrického kladiva, které dokázalo otáčet nástrojem a zároveň na něj převádět rázovou energii z rotační energie motoru. To mohlo být používáno při vrtání hornin, betonu a cihel, ale také na sekání a pěchování. Bylo používáno nejen ve stavebnictví, ale například i při sekání a nýtování v kovodělném průmyslu.
Stavební kladivo
Kladiva vděčí za svou mimořádný výkon a účinnost zavedením elektro-pneumatickým systémem v roce 1960, tím byl zaznamenán mezník ve vývoji kladiva. V letech, která následovala byla kladiva stále menší, účinnější a sofistikovanější. Po tří a čtyř kilových řadách vrtacích kladiv začal Bosch vyrábět v roce 1981 nejlehčí kladivo na světě. Svým výkonem bylo téměř srovnatelné s tří kilovou třídou. Díky jeho hmotnosti tu byly jasné výhody, například při práci nad hlavou.
Od konce roku 1970 začala být vybavována kladiva upínacím systémem nástrojů SDS plus, který umožňoval rychlou a snadnou výměnu nástrojů. SDS byla původně zkratka z německého „Steck, Dreh, Sitz“ (vložit, otočit, uzamknout), ale nyní je používán v mezinárodním měřítku anglický překlad „Special Direct System“. Tato důležitá součást se stala dalším milníkem ve vývoji nářadí a je po určitých úpravách používán dodnes, nejen firmou Bosch, ale všemi výrobci nářadí po celém světě.
Upínací systém
Po druhé světové válce se nevídaně rozšířilo domácí kutilství a pojem do-it-your self zachvátil nejprve Severní Ameriku, pak brzy i i Evropu. Bosch na to rychle reagoval a v roce 1947 přišel s kmitací pilkou, dalším milníkem. Čím více laiků pracovalo s elektrickým nářadím, tím víc zvyšoval Bosch jeho bezpečnost. Zavedl dvojitou izolaci, chránil všechny elektrické prvky, zabezpečil nářadí i pro případ poškození vinutí.
Elektrická kmitací pila